Strona

Edukacja włączająca w Szkole Podstawowej nr 1 im. 1000-lecia Państwa Polskiego w Bukownie

Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” wraz z gminą Bukowno uzyskało dotację z Unii Europejskiej na szereg zajęć wspierających dla uczniów i uczennic ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi z Szkoły Podstawowej nr 1 im. 1000-lecia Państwa Polskiego w Bukownie.

W ramach projektu pn. „Edukacja włączająca w Szkole Podstawowej nr 1 im. 1000-lecia Państwa Polskiego w Bukownie” oprócz specjalistycznych form wsparcia, które poprawią funkcjonowanie uczniów i uczennic, przewidziano także znaczące doposażenie szkoły w pomoce dydaktyczne oraz inwestycje, które sprawią, że budynek szkoły stanie się dostępny pod względem architektonicznym i komunikacyjno-informacyjnym.

W projekcie przez najbliższe trzy lata szkolne (w okresie 2.09.2024-31.08.2027) realizowane będą zajęcia dopasowane do zdiagnozowanych potrzeb minimum 212 uczniów i uczennic ze specjalnymi potrzebami, tj.:

  1. zajęcia wyrównawczo-dydaktyczne z matematyki. Wsparcie w danym roku szkolnym realizowane w wymiarze: dziesięć grup, w każdej po 8 osób, jedna godzina tygodniowo (na grupę).
  2. zajęcia wyrównawczo-dydaktyczne z języka polskiego dla uczniów klas 4 – 8. Wsparcie w danym roku szkolnym realizowane w wymiarze: trzy grupy, w każdej po 8 osób, dwie godziny tygodniowo (na grupę).
  3. zajęcia wyrównawczo-dydaktyczne z języka angielskiego dla uczniów klas 4 – 8. Wsparcie w danym roku szkolnym realizowane w wymiarze: cztery grupy, w każdej po 8 osób, dwie godziny tygodniowo (na grupę).
  4. zajęcia wyrównawczo-dydaktyczne z przedmiotów przyrodniczych dla uczniów klas 4 – 8. Wsparcie w danym roku szkolnym realizowane w wymiarze: dwie grupy, w każdej po 8 osób, dwie godziny tygodniowo (na grupę).
  5. Zajęcia integracji sensorycznej. Wsparcie w danym roku szkolnym realizowane w wymiarze: trzy grupy, w każdej po 2 osoby, jedna godzina tygodniowo (na grupę).
  6. Zajęcia logopedyczne. Wsparcie w danym roku szkolnym realizowane w wymiarze: cztery grupy, w każdej po 3 osoby, jedna godzina tygodniowo (na grupę).
  7. Zajęcia wspierające uczniów z zaburzeniami ze spektrum autyzmu:
  • terapeutyczne. Wsparcie w danym roku szkolnym realizowane w wymiarze: dwie grupy, w każdej po 3 osoby, jedna godzina tygodniowo (na grupę);
  • z elementami treningu umiejętności społecznych. Wsparcie w danym roku szkolnym realizowane w wymiarze: dwie grupy, w każdej po 3 osoby, jedna godzina tygodniowo (na grupę).

8. Zajęcia specjalistyczne:

  • psychologiczne. Wsparcie w danym roku szkolnym realizowane w wymiarze: dwie osoby, jedna godzina tygodniowo (na osobę);
  • treningu umiejętności społecznych. Wsparcie w danym roku szkolnym realizowane w wymiarze: dwie grupy, w każdej po 8 osób, jedna godzina tygodniowo (na grupę).

9. Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne. Wsparcie w danym roku szkolnym realizowane w wymiarze: dwie grupy, w każdej po 5 osób, jedna godzina tygodniowo (na grupę).

10. Warsztaty antydyskryminacyjne. Wsparcie w danym roku szkolnym realizowane w wymiarze: dwie grupy, w każdej po ok. 20 osób, 5 spotkań po 2 godziny (na grupę).

Dla nauczycieli i nauczycielek Szkoły w ramach projektu przewidziano szkolenie dla Rady Pedagogicznej  pn. „Jak czytać opinie Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej” (dla minimum 40 osób).

Efektami projektu w Szkole Podstawowej nr 1 im. 1000-lecia Państwa Polskiego w Bukownie będzie zwiększenie się  dostępności do dobrej jakości edukacji włączającej. Odbędzie się 2240 godzin zajęć dydaktyczno-wyrównawczych i 1440 godzin zajęć terapeutycznych, dzięki czemu poprawie ulegnie funkcjonowanie psychofizyczne uczniów w zakresie: poprawy zdolności komunikacyjnych, poprawy funkcjonowania bazowych systemów sensorycznych, poprawy funkcjonowania społecznego dla uczniów z diagnozą ze spektrum autyzmu i uczniami mającymi problem z emocjami.

Zakupimy sprzęt do prowadzenia zajęć terapeutycznych, jedno pomieszczenie przystosujemy do funkcji sali do terapii integracji sensorycznej. Zwiększymy dostępność architektoniczną (toaleta przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością)  i informacyjno- komunikacyjną Szkoły (zakup pętli indukcyjnej, tabliczek informacyjnych w języku Braille).

#FunduszeUE  #FunduszeEuropejskie

Wartość projektu: 860 986,70 zł

Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 812 967,30 zł

Rekrutacja do projektu – rok szkolny 2024/2025


Przekaż darowiznę

Zobacz jak możesz wspomóc nasze działania!

Stowarzyszenie Dobroczynne
„Res Sacra Miser”

ul. Kolejowa 30
32-332 Bukowno
tel. +48 573 993 472
KRS 0000171499

Zarząd Stowarzyszenia e-mail: stowarzyszenie@rsm.org.pl
www.rsm.org.pl


Centrum Wsparcia Dziecka Niepełnosprawnego i Rodziny w Bukownie składa się z następujących placówek:



Realizujemy projekty ze środków Unii Europejskiej



Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030