XIV Targi Wolontariatu za nami – dziękujemy Wam za obecność

1 grudnia 2021
DSC_0348-1200x798.jpg

1 grudnia br. olkuski MOK gościł tych, którzy bezinteresownie poświęcają się drugiemu człowiekowi; tych, którym bliska jest idea wolontariatu. Okazją do spotkania w tak szerokim gronie były XIV Targi Wolontariatu. Organizatorem – jak co roku – było Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” przy współudziale Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu.

Wiele ciepłych słów pod adresem wolontariuszy padło od samorządowców: Starosty Olkuskiego Bogumiła Sobczyka, Wicestarosty – Pauliny Polak oraz Wiceburmistrza Miasta i Gminy Olkusz – Łukasza Rychlewskiego. Dziękujemy w imieniu wolontariuszy i wolontariuszek.

Coroczna gala Targów Wolontariatu to okazja do uhonorowania tych, dla których pomaganie potrzebującym stanowi ważną część życia.  Podczas wydarzenia rozstrzygnięto także konkurs „Wolontariusz Roku 2021”.

Kapituła Konkursu corocznie wybiera zwycięzców w czterech kategoriach: najlepszy wolontariusz uczeń szkoły podstawowej, najlepszy wolontariusz w swojej organizacji, najlepszy wolontariusz uczeń szkoły średniej oraz najlepszy wolontariusz pedagog – propagator idei wolontariatu. Oceniając zgłoszenia Kapituła szczególny nacisk kładła na działania podejmowanie w związku z epidemią COVID-19.

Tegoroczni zwycięzcy to:

Najlepszy wolontariusz – uczeń szkoły podstawowej

SZYMON WOLSKI – Uczeń Szkoły Podstawowej w Osieku

 

Najlepszy wolontariusz w mojej organizacji

AMELIA PORC – Uczennica Szkoły Podstawowej w Chechle, zgłoszona przez Stowarzyszenie Młodzi i Kreatywni  „Smyk”  w Kluczach

 

Najlepszy wolontariusz – pedagog, propagator idei wolontariatu

DOMINIKA NATKANIEC – Nauczyciel w Zespole Szkół Nr 3 w Olkuszu.

 

Najlepszy wolontariusz – uczeń szkoły średniej

GABRIELA GAMRAT – Uczennica I LO w Olkuszu

 

Nie zapominamy o tych, dzięki którym mogliśmy zrealizować Targi.  Za całość organizacji odpowiedzialny w tym roku był Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu pod kierunkiem opiekunek Szkolnego Koła Wolontariatu – Pani Sylwii Zawady i Pani Bogumiły Sypień. Na żywo mogliśmy podziwiać  Zespół „Mechand Band” z Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu wraz z gościnnie występującą p. Justyną Haberką.

Dziękujemy raz jeszcze całej społeczności szkolnej – na czele z Panią Dyrektor Aldoną Nowicką-  za trud i wysiłek włożony w organizację wydarzenia.

Dziękujemy firmie Sumiriko Poland z o.o. prowadzącej od wielu lat działania w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu, a wspierającej nas od lat.

 

Dziękujemy przede wszystkim Wam – Wolontariusze za ogromne zaangażowanie w Waszych działaniach, wrażliwość na potrzeby innych ludzi, poświęcony czas i gotowość do niesienia pomocy, bezinteresowność, a przede wszystkim za wielkie serce.

Wasze działania, ujęte w formie filmów prezentowanych na gali, były tak naprawdę oprawą tegorocznych Targów

 

Do zobaczenia za rok – zapraszamy na kolejne, XV Targi Wolontariatu.

Targi jak co roku odbyły się w ramach projektu „Potrzebujesz mnie – Więc jestem” przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Stowarzyszenie Dobroczynne
„Res Sacra Miser”

ul. Kolejowa 30
32-332 Bukowno
tel. +48 573 993 472
KRS 0000171499

Zarząd Stowarzyszenia e-mail: stowarzyszenie@rsm.org.pl
www.rsm.org.pl


Centrum Wsparcia Dziecka Niepełnosprawnego i Rodziny w Bukownie składa się z następujących placówek:Realizujemy projekty ze środków Unii EuropejskiejSfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030