Wystartowała nowa edycja Stypendiów Pomostowych – maturzyści mogą zdobyć stypendia na I rok studiów.

30 maja 2023
PLEBISCYT-Fundusze-Europejskie-sa-w-Malopolsce.png

Zarząd Stowarzyszenia Dobroczynnego „Res Sacra Miser„ w Bukownie ogłasza konkurs na Stypendium Pomostowe dla tegorocznych maturzystów.

Program Stypendiów Pomostowych ma ułatwić młodym ludziom podjęcie studiów i stanowi furtkę do rozbudowanego systemu stypendialnego na kolejne lata nauki, przeznaczony jest dla ambitnych i zdolnych maturzystów, którzy rozpoczynają studia dzienne.


Stypendia ułatwiają podjęcie studiów, pomagają realizować plany i ambicje, otwierają perspektywy, łagodzą trudności finansowe związane z nauką w dużym mieście i koniecznością samodzielnego utrzymania się.
Stypendium Pomostowe na I rok studiów to aż 7 tysięcy złotych rocznie.

Ubiegać się o nie może każdy tegoroczny maturzysta pochodzący ze wsi lub niewielkiej miejscowości (do 20 tys. mieszkańców), który jest członkiem niezamożnej rodziny (w której dochód na osobę nie przekracza 2.443 zł brutto), uzyska na maturze odpowiednią ilość punktów (tzn. minimum 100 – zgodnie z algorytmem Programu) i zostanie przyjęty na I rok studiów stacjonarnych w polskich publicznych uczelniach akademickich w roku akademickim 2023/2024.

*Program Stypendiów Pomostowych zainicjowano w 2002 roku przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Od tamtego czasu zarządza nim Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości. Jest jednym z największych pozarządowych programów stypendialnych w Polsce. Dotychczas, w ramach programu, przyznano 26 700 różnego rodzaju stypendiów, w tym ponad 18 000 na pierwszy rok studiów.*

Stowarzyszenie Dobroczynne
„Res Sacra Miser”

ul. Kolejowa 30
32-332 Bukowno
tel. +48 573 993 472
KRS 0000171499

Zarząd Stowarzyszenia e-mail: stowarzyszenie@rsm.org.pl
www.rsm.org.pl


Centrum Wsparcia Dziecka Niepełnosprawnego i Rodziny w Bukownie składa się z następujących placówek:Realizujemy projekty ze środków Unii EuropejskiejSfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030